Az Országos Katasztrófavédelmi Sportegyesület és a Komárom-Esztergom Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság által közösen megszervezett Országos Terepfutó Bajnokságnak április 27-én ismét a komáromi Monostori Erőd adott otthont.


A versenyt a 26. Komáromi Napok rendezvénysorozat részeként, immáron második alkalommal rendezték meg a lenyűgöző látványt nyújtó hadtörténeti emlékműben, ahol összesen ötszázhúszan küzdöttek meg a hatalmas kőfalak között futó védművekkel és földalatti átjárókkal tűzdelt terep adta nehézségekkel.

A komáromi erődrendszer mind építészeti, mind kultúrtörténeti szempontból különleges, egyedülálló műemléke a világnak. Igaz, egykoron katonai célokra használták, de történetéhez nem fűződik véres ütközet emléke. Ennek is köszönhető, hogy szinte sértetlen állapotban maradtak fenn az építmények, jól bemutathatóak az erődben versenyzőknek, akik a környezet és a látványosságok sokszínűsége miatt is gazdag emlékekkel térhetnek haza.
 
A csütörtöki eseményt Vincze P. Márton, a Magyar Rendészeti Sportegyesület ügyvezető elnöke nyitotta meg, aki beszédében örömét fejezte ki amiatt, hogy ismét egy kiváló helyszín ad otthont a nívós sportrendezvénynek. A sportegyesület elnöke ezt követően balesetmentes, eredményes részvételt kívánt a versenyzőknek, akik közül sokan egyéb sportrendezvényeken is bizonyították már felkészültségüket. Az elnökséget és a sportolókat a katasztrófavédelmi főigazgatóság és az Országos Katasztrófavédelmi Sportegyesület nevében Tanka László tűzoltó ezredes, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság informatikai főosztályának vezetője köszöntötte.  Az ezredes beszédében úgy fogalmazott, hogy „első csak egyvalaki lehet, de mindenki, aki elindult, már nyert”. Dr. Kancz Csaba kormánymegbízott, a Komárom-Esztergom megyei kormányhivatal elnöke beszédében kiemelte, mennyire fontos a megfelelő fizikai állapot, dr. Molnár Attila, Komárom polgármestere pedig afeletti örömét fejezte ki, amiért ismét Komáromban köszöntheti a versenyzőket. Németi László tűzoltó ezredes, a Komárom-Esztergom Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője minden résztvevőnek azt kívánta, hogy élményekkel gazdagodva távozzon a megyéből, egyúttal megköszönte a verseny lebonyolításában résztvevők közreműködését.
 
A sík és dombos terepeken keresztülvezető pálya útvonalát az erődrendszeren belül jelölték ki, a versenyt a Magyar Atlétikai Szövetség szabályait szem előtt tartva rendezték meg. A terepfutók három korcsoportban, több távon mérethették meg magukat: a női riválisok két-, három-, illetve négyezer méteren, míg a férfiak három-, négy-, valamint hatezer méteren állhattak rajthoz. A végeredmények korosztályos egyéni, csapat és szervek közötti összesített pontverseny alapján születtek. meg.
 
A megyei katasztrófavédelmi igazgatóságok mellett az Országos Rendőr-főkapitányság szervei, a megyei rendőr-főkapitányságok és a Budapesti Rendőr-főkapitányság, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokság központi és területi besorolású szervei, a Nemzeti Védelmi Szolgálat, a Terrorelhárítási Központ, a Terrorelhárítási Információs és Bűnügyi Elemző Központ, az Alkotmányvédelmi Hivatal, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat, a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal, a BM Országos Vízügyi Főigazgatóság, a Nemzeti Szakértői és Kutató Központ, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kara, az Adyligeti, a Miskolci, a Szegedi és a Körmendi Rendészeti Szakgimnázium, valamint az Országgyűlési Őrség versenyzői mérték össze erejüket.

Eredmények

Forrás: Katasztrófavédelem.hu ( LINK )

  
© by OKSE - Joomla Templates